Tadeáš Spitzer Company s.r.o.

Vítam vás na mé stránce, doufám že se vám zde bude líbit a že zde naleznete spoustu zábavy. Mrkněte na červeného trpaslíka :-) Náměty, dotazy a připomínky prosím pište na e-mail tspitzer@seznam.cz nebo na ICQ 493277532.

Nightwish

Nightwish je finská metalová kapela.

Myšlenka „Nightwish“ se zrodila jedné červnové noci roku 1996, kdy seděl klávesák a skladatel Tuomas Holopainen se svými přáteli u ohně. Společně nahráli demo, které podle první písně pojmenovali právě „Nightwish“. V té době měla kapela tři členy: Tuomase, operní zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Erna „Emppu“ Vuorinena.

Nightwish měli být původně pouze akustickým náladovým projektem, avšak nakonec se rozhodli jinak – přibrali do sestavy bubeníka Lorda Juliuse "Jukku" Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil basák a zpěvák kapel Tarot či Sinergy, Marco Hietala. Namísto Tarji, která byla nakonec (r. 2005) z kapely vyloučena pro „upřednostňování vlastních komerčních zájmů namísto spolupráce s kapelou“ a „neúctu k fanouškům“, byla v květnu 2007 - po aprílovém žertování heavy-metalového magazínu Terrorizer, že novou zpěvačkou bude nejspíš Sarah Brightman, oznámena nová zpěvačka Nightwish, Švédka Anette Olzon.

 
Děkuji za návštěvu, přeji příjemný zbytek dne a přiďte zas!